5 знаци дека погрешно ги носите фармерките: Проверете дали е така и бидете во тек со модните правила!

Мода

Сега следува една многу важна лекцијa – Како не треба да се носат фармерките оваа есен?

Кога правите комбинација на беспрекорен изглед, пред се’ важно е да ја следите хармонијата. Бојата, текстурата, стилските трендови – се’ ова треба да се земе предвид. Меѓутоа, понекогаш дури и малите, навидум безначајни детали, можат да ја расипаат големата слика.

Фармерките се неизбежен дел од гардеробата на секоја жена. Но бидете внимателни: мала грешка – и сите напори паѓаат во вода. Значи, ајде да ги погледнеме најчестите недостатоци на аутфитите со фармерките. Можеби не сте знаеле дека секој ден правите слични грешки.

Како не треба да се носат фармерките оваа есен, ако сакате да изгледате стилизирано?

Предолги фармерки

Носењето на фармерки (било скини, било бојфренд) со предолги краеви е навистина лоша опција. Предолгите фармерки, кои се влечат по земјата или се грубо набрани во зглобот, изгледаат неуредно и многу чудно. Мислите ли дека на овој начин вашите нозе визуелно ќе изгледаат подолги и повитки? Па, се лажете!

Комбинирање на тексас во погрешни бои

Да се соочиме со тоа, комбинирањето на тексас парчиња е прилично тешка задача која бара одредена вештина. Не можете само да земете и да ги облечете омилените фармерки со првиот тексас јакна која ви доаѓа при рака. Нијансата на фармерките треба да биде уредна, а нијансата на јакната темна.

Носите фармерки со низок струк

Крајот на ’90те и почетокот на 2000те, фармерките со низок струк беа на врвот во модата. Но, искрено и тогаш и сега ова парче облека тешко може да е стилски прифатливо, иако повторно стана тренд. Фармерките со врвки, и за жал, голиот стомак не може многу да се нарече дека припаѓаат како дел од некој стил.

Покрај тоа, фармерките со низок струк визуелно ги скратува нозете и го прават торзото непропорционално издржливо. Подобро е да се заменат со соврешен пар фармерки со среден или висок струк – во овој случај, силуетата ќе изгледа многу похармонично.

Исечени/исцепани фармерки

Секако, не зборуваме за моделите направени со лесна работа или реси. Тие се моментално многу релевантни. Станува збор за исцепани фармерки кои изгледаат невкусно, отколку парче од женската облека. За жал, во последно време на улиците се почесто може да се видат девојки во такви фармерки.

Носете фармерки со чизми

Фармерките со чизми – комбинација на застареното и баналното. Светлите фармерки изгледаат посебно лошо во комбинација со црни чизми. Најдобро е да се држите до правилото: светло со светло, темно со темно. Ако баш сакате фармерките да ги носите со чизми, комбинирајте ги црните чизми со темносини или црни фармерки, а светло кафените со светлосините.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време