3 најубави модни комбинации: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг!

Модни експерименти

Кога ќе се измешаат летото и есента, се добиваат феноменални модни комбинации во кои нема шанси да останете незабележани

Наскоро ќе ги оставиме зад себе летната сезона и омилените летни модни парчиња, но дотогаш можеме паметно да го искористиме септември и да уживате во летните трендови што подолго, на уште поинтересен начин.

Прелазниот период ни носи можност за најубави модни експерименти – спојување на омилените парчиња и детали во кои уживаме преку лето со класиците поради кои едвај чекаме да дојде есен!

Кога ќе се измешаат летото и есента, се добиваат феноменални модни комбинации во кои нема шанси да останете незабележани.

Еве како да ги споите летото и есента во совршената модна комбинација…

Бел комбинезон (или друга летна боја) со кожена јакна или мантил

View this post on Instagram

Picnic à la Vuitton. @louisvuitton #LVParfums

A post shared by BELEN HOSTALET (@belenhostalet) on

Тексас-шорцеви со есенски парчиња

View this post on Instagram

Working Sunday🤓

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

View this post on Instagram

Life with kids

A post shared by Leia Sfez (@leiasfez) on

Разигран летен фустан со чизми

View this post on Instagram

Cute little dresses are my new obsession! • I feel like I was a bit late to the party with pretty summer dresses but I am loving them! They pair so well with boots or trainers for the colder temperatures and you can easily layer them with a jumper for a really comfy outfit ✨ It may not feel very summery anymore but these dresses are here to stay! • Dress: @sheinofficial Handbag: @ralphlauren Boots: @asos • Love, V x • • • #notquiteatownie #countryliving #countrylife #countrygirlsuk #countryfashion #countrystyle #lifeinthecountry #girlsinthecountry #countrylook #rural #rurallife #ruralliving #ruralstyle #countryside #discoverunder2k #ootd #whatimwearing #waystowear #mystyle #countryfashionblogger #countryfashionbloggersuk #shein #summerdresses #dressandboots

A post shared by ℕ𝕠𝕥 𝕢𝕦𝕚𝕥𝕖 𝕒 𝕋𝕠𝕨𝕟𝕚𝕖 (@notquiteatownie) on

Која комбинација најмногу ви се допаѓа? Како вие ги спојувате летото и есента во совршена модна комбинација?

Време е да им кажеме збогум на тесните модели: Ова се единствените фармерки што ви требаат!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време