2 модела на здолниште кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат: Безвременски парчиња!

Секому добро му стојат

Во нив сите изгледаат фантастично

Кога станува збор за модата, на Французинките удобноста и практичноста им се на врвот од листата на приоритети. Тоа се гледа и во нивниот избор на модни парчиња.

Не се исклучени ни здолништата, а кога ќе погледнеме кои модели им се омилени, јасно е дека при нивниот избор внимаваат токму на тие приоритети.

Судејќи според комбинациите на славните Французинки кои со години ја носат титулата модни икони, два модела се наметнуваат како апсолутни фаворити.

1. „Пенсил“ здолниште

Не треба многу да се објаснува зошто овој модел е толку популарен, не само меѓу Французинките, туку и меѓу другите жени ширум светот. Ова здолниште со едноставен крој навистина може да се носи во секоја пригода. Прилагодлива е на разни стилови, изгледа одлично во деловни и во свечени варијанти, а може да биде прилично гламурозна со вистинските потпетици и додатоци.

Модната уредничка Карин Ројтфелд е апсолутна кралица на „пенсил“ здолништата. Иако има модели во сите бои и со разни дезени, во нејзиниот плакар преовладуваат црни.

Постојано купувам црни модели. Имам 20 верзии на истото здолниште. Поголемиот дел од времето се облекувам исто“, признала Карин.

2. Миди-здолниште

 

Не е важно дали се работи за модел со рамен, А-крој или за полно здолниште во форма на ѕвоно, Французинките не престануваат да ги носат. Ги комбинираат со свечени кошули, кратки маички и најобични маици, па со задоволство ги носат во сите можни пригоди.

Парче што секоја жена мора да го има: Стајлинг за чиста петка!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време