15 најубави фустани со наметка видени на кралските дами (ФОТО)

Во благороднички манир

Наметката, без дилема, ѝ дава интригантен и драматичен момент на секоја комбинација, а истовремено создава и извонредно елеганта кралска силуета.

Некои нам омилени кралски дами со задоволство го избираат овој стил – без разлика дали се работи за венчавка или за некоја друга свеченост.

Од славните фустани на „Диор“, кроени посебно за војвотката од Сасекс и тоалетата на Кејт МекКвин инспирирана од грчките божици, преку црвената креација на Стела МекКартни во која блеска кралицата Летиција, се’ до онаа во која принцезата Маргарет се поави во 1970-тите, кралските дами демонстрираат зошто ово дизајн е најдобриот избор за секоја формална пригода.

Ви ги претставуваме најдобрите фустани со наметка на сите времиња.

gr txt kraljice (7).jpg
Кралицата Летиција
gr txt kraljice (9).jpg
Шарлота Казираги, 2011 г.
gr txt kraljice (12).jpg
Принцезата Шарлин, 2019 г.
gr txt kraljice (13).jpg
Меган Маркл, 2019 г.
gr txt kraljice (3).jpg
Кејт Мидлтон, 2018 г.
gr txt kraljice (14).jpg
Принцезата Каролина, 2018 г.
gr txt kraljice (15).jpg
Меган Маркл, 2018 г.
gr txt kraljice (1).jpg
Кралицата Максима, 2018 г.
gr txt kraljice (11).jpg
Принцеза Мери, 2019 г.
gr txt kraljice (10).jpg
Кралицата Матилда, 2019 г.

За остатокот од креациите, кликнете на следната страница…

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X