Нова „Убавина и здравје“, нови приказни, топли и убави како овој ноември!

Еве што ќе читате во неа!

Драги наши, во продажба е новиот број на највлијателниот магазин во регионот „Убавина и здравје“. Со секој примерок, испробајте го врвниот крем за нега на лице Slow Age на „Виши“.

Покрај примерокот на Vichy Slow Age, во рамките на „лавината од подароци“ можете да се пријавите за други вредни подароци, кои ги обезбедија нашите верни пријатели.

Во продолжение, ви претставуваме што ќе читате во ноемврискиот број.

У&З тренд

11 Смела балерина

12 А ла Гарнер

14 Полумесечинки на ноктите

16 Само за бринети

18 Диета „Фест 800“

20 Што е кинетички синџир?

22 Ламинирана кожа

У&З жени

27 Марија Аслимоска: Не се плашам да сонувам

34 Дали сте автентичен лидер?

36 Гордана Нацева: Ракометот ми стана живот

38 Убавите жени на мојот народ

Убавина и стил

46 Модерен глам

54 Во ординацијата: Нови играчи

56 Совршена коса

58 Ретинол: Тајно оружје на козметичката индустрија

60 Симона Николовска: Што (не) сакам кај себе

64 Модни додатоци СЕГА!

66 Стилот на Хејли Бибер

68 Сезона на капути

70 Урбан изглед на Марија Милосављевска

 Вити и здрави

71 Масла за мирен сон

72 Изградете поголема самодоверба

78 Когнитивни грешки и како да ги избегнеме

80 Медитација за добра ноќ

84 Факти за слабеењето на видот што ќе ве изненадат

У&З живот

85 Време е за патување

94 Цеце Георгиев: Уметноста на јавањето

96 Суперхрана за јак имунитет

100 Топ 5 + 5 филма на Дејан Џолев

101 Книжевни препораки на Симона Петреска

106 Соња Алексоска Неделковска одговара на прашањето што ве прави среќни

Колумни

44 Марија Лукаревска: Облак што шепоти

НА НАСЛОВНАТА:

Марија Аслимоска за „Божиновски часовници и накит“

ФОТО: Ани и Дими

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе