НЕ ПРОПУШТАЈТЕ: Во продажба е новата „Убавина и здравје“

Подароци во секој купен број!

Во продажба е мартовското издание на најтиражното списание за жени „Убавина и здравје“, чија насловна страница ја краси латино-дивата Џенифер Лопез.

Со секој купен број, долгогодишните, но и новите читателки, ќе можат да ги пробаат влошките на „Виолета“ – Air Fit, за удобен и безбеден сон, како и витаминот Ц на Jamieson, кој е идеална поддршка на имуниот систем!

Разбирливо, во рамките на „У&З-лавината на подароци“ и овој пат ве очекуваат вредни подароци од пријателите на магазинот.

Во продолжение, ви претставуваме што можете да прочитате во мартовското издание на омилениот магазин за жени, кое можете да го набавите на поголемите продажни места низ државата.

У&З тренд

19 За почист воздух

20 Нискиот струк се враќа во мода

22 Пролет на чинијата

24 Би пиеле ли млеко од компир?

26 Монотаскинг

28 Тренд: глазирана кожа

30 Пробајте каникрос!

32 Бело моливче за очи

Бидете единствени

35 Нашите ѕвезди на убавината

40 Третмани „направи сама“

48 Совршен крој на косата

52 Разговор за убавината со Сашка Мирчевска

54 Лифтинг трендови на ТикТок

Мода

63 Накитот е вид магија

70 Домашно издание

72 Модна листа на Фросина Кулакова

Бидете вити и здрави

73 Месец на оралното здравје

78 Здрави непца – здрав организам

82 Забите и организмот

84 Оралниот микробиом во бременоста

85 Зачувајте ја убавата насмевка

90 Колку знаете за репродуктивното здравје

92 Храброста да се сподели битката со болест

94 Вашето тело нека потпевнува

У&З животен стил

101 Ветер во грбот

108 Ручек на работа

112 Чек-листа на Лавинија Софрониевска

114 Андреа Коевска одговара на прашањето што ве прави среќни

Текст и фото: Убавина и здравје

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време