На крајот на летото…

Септември во „Убавина и здравје“

Драги наши, наша мисија да ви ги доближиме сите иновации, нови трендови, нови производи, да бидеме во чекор со времето, да бидеме оригинални за да бидеме ваша поддршка, инспирација, па и водилка…

Решивме и самите да покажеме храброст за промени на кои постојано ве поттикнуваме, па овој септември или „На крајот на летото“ првпат се обидов да направам видеоуводник, како што прават влогерките.

Иако долги години работам пред камери, како и секогаш ќе бидам искрена пред вас и ќе признаам дека воопшто не беше лесно! Но беше забавно, беше весело и најважно – беше храбро!

Без никакви подготовки да се впуштиме во просторот на, можеби, најмоќниот медиум.

Следете го мојот пример, можеби стравот лозјето го чува, но храброста во прифаќањето на новините и промените може да донесе нови патеки по кои можеби копнеете.

Па, затоа, храбро кон промените во новата сезона!

И запомнете:

Храброста не секогаш грми. Понекогаш таа е тивкиот глас на крајот на денот, кој вели ‘утре ќе се обидам повторно’“ – Мери Ен Радмахер

 

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време