За 10 години спиев со сопругот само 3 пати! Ме натера да го молам, па дури и тогаш не сакаше да ми го прави ОВА!

Таа не знае што да прави за да го спаси бракот

Фото: Getty Images

Очајната Британка не знае што друго да направи за нејзиниот сопруг да води љубов.

– Имам 32 години, а мојот сопруг 34 години. Имаме петгодишна ќерка и тоа е единствената светла точка во нашиот брак – вели таа и додава:

– За 10 години брак, тој водеше љубов со мене само трипати. Буквално ме натера да го молам на колена, па дури и тогаш не успеа да ме доведе до кулминација.

– Не знам што да правам, гладна сум за секс и внимание, а тој навистина се грижи што сакам и чувствувам. Така беше и од првиот ден од нашиот брак. Можете ли да замислите како е да се води љубов толку ретко. Сакам да го спасам нашиот брак, но не знам дали е можно затоа што сум гладна за секс – таа е очајна жена.

Одговор на терапевтот: Наместо фактот дека не е заинтересиран за вашата кулминација, можеби е вистина дека не знае како да ве задоволи и дека се срами да го признае тоа.

Обидете се да разговарате со него и да му објасните дека сакате вашиот брак да се развива и преживее.

Исто така е одлична идеја да го запознаете вашето тело малку подобро и да пронајдете што ве возбудува најмногу, а потоа да му го покажете на вашиот сопруг.

Исто така, сензуалната предигра може да помогне. Но, ако не реагира на ништо од тоа, можно е да има одредени сомневања за неговата сексуалност.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време