Во овие десет земји луѓето имаат најмногу секс: Еве кој го зазеде првото место

Истражување открива

Земји на романса и страст каде луѓето имаат секс неколку пати неделно.

Иако сексот е совршено нормален дел од врската, луѓето во некои земји сепак се поактивни во кревет од другите. Според Slice.ca, во некои земји паровите имаат секс еднаш неделно, а во други 12 пати месечно. На 10-то место, односно на последно место, се наоѓа Мексико. Таму, 71% од возрасните имаат секс еднаш неделно, барем.

Малку поактивни од нив се Шпанците, поточно за 1 процент повеќе. Шпанија е романтична земја, а луѓето таму се многу страсни и темпераментни по природа, така што оваа бројка не е изненадувачка.

На 8-то место е Швајцарија – три четвртини од населението има здрав сексуален живот, а процентот е ист како и во Шпанија – 72 проценти од луѓето имаат секс најмалку еднаш неделно.

Во Малезија 74% од возрасните водат љубов барем еднаш неделно, а покрај тоа што имаат одличен сексуален живот, оваа мултикултурна земја е одлична за работа и живот.

6-тото место го зазедоа Полјаците, со бројка од 76 проценти, а потоа следат Италијанците, кои исто како и Шпанците, се многу романтични и страствени. Покрај добра храна и музика, повеќето од нив имаат активен сексуален живот.

Кина има малку повисок број, каде 78 проценти од возрасните имаат секс барем еднаш неделно.

Третото место ѝ припадна на Русија со 80 проценти и на второто е Бразил со 82 проценти од сексуално активни луѓе на неделна основа. Покрај убавите плажи, најдобрите забави, водењето љубов е многу често таму.

Грција го зазеде првото место со процент од 87 проценти! Иако е мала земја, таа води во бројот на сексуални односи меѓу паровите.

Прочитајте и: Оваа поза е идеална за постигнување женски оргазам, дали сте ја пробале?

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време