Оваа поза е идеална: Утринскиот секс има поголем ефект од 5 шолји кафе

Научниците откриваат!

Оваа поза е особено ефикасна за подобро расположение

Утринскиот секс ја поттикнува работата на крвотокот, а со тоа и продуктивноста и задоволството. Поради тоа, акцијата во кревет наутро е многу здрав почеток на денот.

Со оглед на тоа што кога сè уште сте сонливи, не сте расположени за претерана „гимнастика“, положбата „crème brulee“ е идеална!

Малку напор, големо задоволство

Оваа положба нуди можност за длабока пенетрација, слична е на класичната „кучешка поза“, но останувате да лежите во положба на лажичка.

Подигнете ги рацете над главата и свиткајте ги нозете. Нека не бидат една до друга, туку нека бидат благо раздвоени. Партнерот може со својата нога да ви го опфати колкот, а долната нога да му остане испружена. Така може да ве држи за колкови и да продре во вас.

За време на сексот може да ве милува по телото со рацете. Оваа поза е многу сексуално интензивна, а не морате да се напрегате физички. Тоа го прави утринскиот секс уште подобар.

Делував подобро од кафе

Кога се движиме, го поттикнуваме производството на хормонот за среќа, а истото се случува и за време на сексот. Добрата волја на работа ќе ви биде загарантирана, а стресот и здодевните колеги нема да ви пречат толку. Научниците исто така откриле дека утринскиот секс делува подобро од пет шолји кафе, па затоа се препорачува понекогаш да го изоставите кафето и да ја пробате позата „crème brulee“.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време