Омилената боја открива многу за вашата личност, но и какви сте во кревет

Внимавајте која нијанса ја сакате

Во спектарот на бои, секој се определува за својата омилена, а токму таа може да каже многу заодредената личност, па и каква е во креветот.

Сина

За овие лица сексот е уметност. Истенченоста е особено изразена кај мажите кои се однесуваат како пијанисти во креветот. Внимателно го истражуваат телото на жената и ги ослушуваат нејзините потреби. Жените се исто така великодушни и нежни, а во предиграта уживаат исто како и во самиот сексуален чин.

Сива

Вљубениците во оваа боја се неодлучни и несигурни љубовници. Многу тешко се врзуваат. За нив сексот не е возбуда туку начин да ја задоволат потребата, поради што лошо се согласуваат со партнери што имаат друга омилена боја.

Портокалова

Лицата на кои им е омилена оваа сончева боја сакаат да ги остварат своите сексуални фантазии. Со валкано шепотење на перницата ја поттикнуваат фантазијата на партнерот. Нежноста и предиграта се многу важни за време на сексот. Тешко си признаваат незадоволство со партнерот и доста им е лесно да одглумат оргазам.

Фото: Shutterstock

Црвена

Земајќи предвид дека оваа боја симболизира страст, лицата што ја сакаат сзнаат да уживаат во сексот. Имаат поагресивен пристап кон спротивниот пол, а ако изградат партнерски однос со лице на кое исто така му е омилена црвената боја, креветот ќе им биде полн со експерименти на заемно задоволство.

Зелена

Оние што ја сакаат зелената се верни партнери, а во сексот се полни со нежност. „Зелените“ жени секој сексуален однос го доживуваат како прв, а мажите се полни со разбирање, подготвени да ги исполнат желбите на партнерката.

Розова

Погледот на жена во розово претставува поглед на кокета и заводница. Жените што ја сакаат оваа боја понекогаш ветуваат повеќе одошто имаат намера да дадат. Во сексуална смисла се незрели и сакаат да си поигруваат со мажите. Мажите што сакаат розово се склони на често менување партнерки, а со задоволство се впуштаат во афери со жени кои штотуку ги запознале.

Извор: cosmopolitan.rs

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време