Нема жена што не сака да ги испроба: Ова се трите сексуални фантазии на вашата партнерка

Ова ги возбудува сите жени!

Не е тајна дека жените не сакаат да зборуваат за своите сексуални фантазии

Тоа дека жените не ги споделуваат своите сексуални фантазии со партнерите го потврдила и една онлајн анкета во која жените откриле што би сакале да пробаат во кревет.

Секс пред огледало

Нема човек кој барем еднаш во животот не се запрашал како изгледа додека води љубов. Токму затоа идејата за секс пред огледало е толку примамлива. Погледот кон партнерот е возбудлив, но уште повозбудлив може да биде погледот кон страсното „соединување“.

Доминација

Митот за тоа дека жените сакаат да бидат пасивни за време на интимните моменти е нешто што треба да го заборавите. Припадниците на женскиот пол и тоа како сакаат да доминираат во кревет.

Секс со врзани очи

Превезот на очите ќе ја спречи предвидливоста на интимните моменти. Кога не гледате и не знаете на кој дел од вашето тело ќе слета бакнежот или допирот на вашиот партнер, сите сетила ќе ви бидат во состојба на интензивно исчекување.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време