Мажите обожаваат женски оргазам поради овие 5 причини

Мажите се најсреќни во кревет кога нивната партнерка исто така покажува дека ужива во сите свои сетила. Откријте што правите кога се грижите за сопственото задоволство.

Успрешно завршена мисија

Мажите сакаат да се натпреваруваат и имаат чувство дека направиле добра задача – на работа, во фудбалски натпревар со пријателите, а особено во кревет. Бидејќи сексот не гарантира кулминација за жената, вашиот оргазам е објективен доказ дека тој е вешто меѓу чаршавите.

Воајерско задоволство

Женскиот оргазам е придружен со грчеви во мускулите, извиткување на грбот, гризење на усните и црвенило на разни делови од телото. Сите овие се сцени што го возбудуваат и дополнително го зголемуваат неговото сексуално задоволство. Со други зборови: вашиот оргазам го храни неговиот оргазам.

Звуците го возбудуваат

Вашите воздишки се како едноставен систем за заведување кој го насочува каде да ве бакнува и допира и кои области да ги избегнува. Воздишка на задоволство од расплетот ќе го забрза неговиот пат до оргазам. Нему нема да му пречи тоа што соседите прислушкуваат.

Оргазмот ве зближува и ве прави посреќни 

По климаксот, мозокот се топи во окситоцин – супстанција што го подобрува расположението, нè прави среќни и емотивно поврзани. Тој исто така знае дека сексуалното задоволство лежи во разамена, па затоа тој е среќен само кога сте задоволни.

Вие имате супермоќи

Ретко е жените да можат да постигнат повеќекратни оргазми, но сепак тоа е можност што е резервирана само за женскиот пол. Да, заради тоа тие се љубоморни, но и зачудени од вашите физички способности. Вашето тело е тајна што сакаат детално да ја истражуваат. Нека ги.

Прочитајте и: Дали сте западнати во монотонија? Со овие совети ќе ги запалите вашите страсти!

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време