Мажите и жените искрено: Еве што нѐ оттргнува од желбата за интимни односи!

Страницата „Illicit Encounters“, каде што доаѓаат луѓе кои сакаат „нешто на страна“, спроведе истражување во кое учествуваа 2.000 луѓе со цел да се утврди што е она што најмногу ги одвлекува од сексот.

Жените откриле дека, меѓу другото, многу им пречи кога мажот има „лоша техника“, додека на мажите им пречи кога нивниот партнер нема самодоверба во спалната соба.

Исто така, две третини од жените велат дека нивната желба се намалува и ако мажот зборува за врска со поранешна девојка, додека 58 проценти истакнуваат дека се нервираат што мажите мислат дека односот е завршен веднаш штом го достигнат врвот.

Мажите полудуваат ако жената инсистира да се исклучуваат светлата додека водат љубов – 57 проценти велат дека тоа им е најголем проблем, а исто така им пречи и ако жената не испушта звуци за време на сексуалниот однос и лежи неподвижна (53 проценти).

Тие дури не се возбудени кога жената носи гаќички во стилот на Бриџит Џонс – 52% од нив велат дека желбата им ја убиваат длабоки, големи или стари гаќички.

Заедничко и за мажите и за жените е тоа што им пречат домашните миленици во спалната соба, како и знаењето дека нивниот партнер изневерувал во минатото.

Дамите велат дека нивната желба ја снемува и кога маж ќе им испрати несакана слика од половиот орган, а на списокот е наведен и непријатен здив. Прашањето „Дали го сакаш наскоро?“ исто така ја намалува нивната желба и ги вознемирува ако маж потајно гледа филмови за возрасни, не сака да носи кондом или сака односи како оние што ги гледа во филмовите за возрасни.

Од друга страна, на мажите им пречи кога жената е позаинтересирана за телефонот отколку за нив, тие не толерираат лоша хигиена, нивната желба е убиена со прекумерен упад на жени, недостаток на самодоверба на партнерот, како и лажна кулминација.

Прочитајте и: Еве зошто е важно да се гушкате на почетокот на врската и по сексот

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време