Гвинет Палтроу го лансира својот прв велнес-вибратор (ФОТО)

Премиерата се случи токму на Денот на вљубените, 14 февруари

Сексуалното здравје е нов извор на приходи на холивудската актерка Гвинет Палтроу. Една година откако нејзините свеќи со мирис на оргазам и на вагина беа пуштени во продажба, и распродадени за два часа, актерката и нејзиниот дигитален медиум „Гуп“ (Goop) го лансираа првиот вибратор.

Премиерата се случи токму на Денот на вљубените, 14 февруари.

Станува збор за розово-бел вибратор, кој ќе се продава по цена од 95 долари на сајтот Goop. Покрај тоа, уредот е опремен со „несекси, но практични делови“, како батерија со ЛЕД-дисплеј.

Сексот е жешка тема на „Гуп“. Медиумската империја постојано го поттикнува интересот за сексуалноста и здравјето преку низа објави, работилници, поткастови, па дури и новиот Тhe Goop Lab на Нетфликс.

Маркетинг-одделот на „Гуп“ инсистира дека „вибраторите не само што ви помагаат да доживеете сексуално задоволство туку и ги подобруваат сонот, расположението и го намалуваат стресот.“

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време