Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Дали знаевте дека изборот на боја може да покаже каков вид либидо имате и колку сте компатибилни едни со други кога станува збор за сексот.

Еве мал тест:

Кафеав

Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се и многу емотивни и чувствителни на туѓите потреби. Бидејќи се многу сензуални, за нив е секогаш добро време за секс – скоро секогаш се подготвени. Никогаш не можете да им кажете „Те сакам“ доволно пати. Романтичните сцени како прегратка пред огништето или прошетка на дожд за љубителите на кафеавата боја се емотивна „храна“. Единствено што им смета во сексот е тоа што имаат доволно време и приватност да ги препуштат своите страсти. Сепак, треба да бидете претпазливи со она што им зборувате, бидејќи тие се способни да ја прекинат врската ако не им се обратите со почит.

Црвена

Луѓето кои ја сакаат црвената боја се генерално многу страствени во кревет. Тие се возбудуваат многу лесно и сакаат да уживаат во сексот на сите можни начини. Ова вклучува многу експериментирање, како и недостаток на табуа. Ако „се запалат“, потребни се часови за да се „оладат“. Доколку се најдат двајца љубители на црвено во врска, тогаш следи огномет, што би ги засрамило дури и најголемите обожаватели на еротиката. Овој тип често иницира секс и тие обично се доминантна страна во врската.

Жолта

Ако вие или вашиот партнер сте љубители на жолтата боја, тоа значи дека вашето либидо е многу сложено и обично се прилагодува на ситуацијата и моменталните чувства. Иако се страствени, тие најчесто се во улога на оние кои го задоволуваат својот партнер и повеќе делуваат како пасивна страна. Тие имаат голем сексуален потенцијал, но ретко се ослободуваат доволно за да го покажат на другата страна.

Црна 

Оние кои ќе се решат за оваа боја обично ја избираат по инерција, т.е. тие немаат волја да размислуваат премногу за поставеното прашање. Покрај тоа, расположението е променливо и најдобро функционира под притисок. Бидејќи црната боја не е поврзана со либидото, обидете се да пронајдете друга омилена боја за да откриете каков е вашиот секс.

Сина

Љубителите на сината боја се одлични сексуални партнери. Тие обрнуваат внимание на желбите и потребите на другата страна и сметаат дека водењето љубов е уметност. Тие се суптилни и не се вулгарни. Жените кои ја сакаат сината боја целосно и без двоумење се занимаваат со задоволството од сексот, а како мажите се големи љубители на предиграта без кои не можат да замислат добар секс. И во брак тие се добри партнери затоа што се лојални и верни.

Бела

За љубителите на оваа боја, сексот е нешто што честопати се смета за „табу“ и нешто за што не се зборува во јавноста. Тие водат љубов во мракот, немаат многу самодоверба и генерално се прилично крути и традиционални. Жените кои ја сакаат оваа боја повеќе би сакале да водат љубов облечени, додека мажите нема ни да размислуваат за секс ако претходно не се истуширале.

Сива

Фановите на оваа боја може да се опишат како неодлучни. Дури и нивниот избор на боја зборува за нивната неодлучност, бидејќи тие ја доживуваат сивата како боја што не е премногу „одлучувачка“. Тие не уживаат премногу во сексот и го доживуваат како „задача“. Најдобро за нив е во однос на друг љубител на сиво, затоа што тогаш нивните потреби, т.е. нивниот недостаток на усогласување.

Зелена

Љубителите на оваа боја изгледаат свежи и невини во пристапот кон сексот. Мажите кои ја сакаат оваа боја се често несмасни во кревет, но се чини шармантно и слатко. Љубителите на зелените се нежни, но не и вистински страствени. Ако ги изберете за партнер, никогаш нема да се грижите дали ќе бидат неверни.

Виолетова

Фановите од оваа боја честопати се сметаат себеси за премногу софистицирани за да можат да се вртат во кревет. Жените кои ја сакаат оваа боја се такви кои не можат да поднесат неуредна фризура, а мажите му приоѓаат на сексот како работа. Тие често се концентрираат повеќе на сопственото задоволство отколку на задоволството на нивниот партнер.

Ниту една боја

Ако тврдите дека немате преференција во однос на боите, тогаш погледнете со кои бои најчесто сте опкружени или ги носете на облеката. Сега вратете се на почетокот и изберете ја бојата што најчесто се појавува околу вас и на вас.

Прочитајте и: Чувствувате чешање и пецкање после секс? Еве кога тоа е нормално

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време