8 прашања во врска со сексот што секој маж би ви ги поставил, но не се осмелува!

Прашања што би ги поставувале мажи, но не се осмелуваат и одговари од жени! За сексот, секако!

Колку често жените всушност размислуваат за секс. Во кои ситуации?

Па, ако треба да се верува на истражувањето на Универзитетот во Охајо, тогаш тоа е 19 пати на ден (мажите 34 пати!). Вистината е оваа: таа е различна за секоја жена. И кога? Хм, има многу можности. Кога лупат краставица, кога лижат лижавче… Се разбира, сето тоа е глупост! Тие можат да помислат на секс во кое било време и каде било – особено кога се во овулација.

Какво е чувството на женскиот оргазам?

Добро, проклето добро! Тешко е да се објасни со зборови. Можеме да кажеме една работа: тоа е секако поинтензивно од машкиот оргазам. Плус: жените можат да го сторат тоа повеќе пати за кратко време!

Дали ви пречи ако мажот стенка?

Навистина зависи од КАКО. Ако тоа „стенкање“ звучи како татнеж на ранет бизон, тогаш е страшно. Но, ако е малку понормално, тоа само покажува дека на мажот му се допаѓа што се случува – и тоа е добро.

Дали хуморот го прави човекот сексуално попривлечен?

Да, многу! Ако мажот е духовит, тој автоматски се однесува привлечно – дури и ако нема тело како Адонис. Ова е докажано со многу студии.

Дали е во ред ако мажот не го избричи меѓуножјето?

Хм, повторно е прашање на вкус. Анкета на Интернет покажа дека 43 проценти од жените сметаат дека „грмушката“ е непривлечна за мажот.

Зошто толку многу сакате „да бидете лоши“?

Едноставно: затоа што тогаш тие ја преземаат контролата и можат да се движат како што им одговара.

Како да откриеме на што навистина „паѓаат“ жените?

Ако се сомневате – тогаш прашајте, драги мажи! Жените по природа се комуникативни суштества. Општо, следново е точно: ако жените ја туркаат карлицата напред, тоа значи „Во ред е, само напред!“, а ако се повлечат, тоа значи „Ах, подобро не!“.

Колку долго е всушност кратко?

Што се однесува до пенисот, нема мерење во центиметри. Вистински маж има и вистински пенис – и точка! Инаку, многу зависи од формата, обемот и техниката. Кога станува збор за времетраењето на сексот, тогаш и двајцата можат да бидат добри: краток брз жежок секс или долга романтична еротска игра.

Прочитајте и: Постои само еден вистински знак дека жената доживува оргазам

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време