7 знаци дека сте одлични во сексот

Дали некогаш сте се запрашале какви сте во споредба со другите во сексот? Ова е тешко да се процени затоа што никогаш не можете да бидете сигурни дали другите ви ја зборуваат вистината и нема такви кои „пробале“ секс со сите …

Веројатно сите мислат дека се „сексуални машини“ и искуството со нив е незаборавно, но тоа не е баш така.

Сепак, за да знаете дали сте барем на вистинскиот пат, постојат одредени знаци кои откриваат дали навистина сте добри во секс или сепак треба да вложите напор.

Знаци дека сте одлични во сексот

1. Се чувствувате поврзани со вашиот партнер

Добриот секс не е само физичко искуство, туку и чувство на поврзаност помеѓу две лица, што може да преземе акција во кревет на сосема ново ниво.

За да бидете добри во сексот, прво треба да ја разберете таквата димензија на поврзаност со партнерот, а многумина велат дека тантричниот секс е идеален начин да се создаде таква врска.

2. Вие сте самоуверени

Самодовербата обично значи дека сте добри во тоа што го правите, а истото важи и за сексот. Сепак, во сексот, не станува збор само за движењата што ги правите, туку и за тоа како се чувствувате за вашето тело.

Голем љубовник не е оној кој е постојано загрижен за нешто, но е во состојба да се „изгуби“ во чувството на задоволство со својата партнерка.

3. Вие сте отворени за промена

Сите имаме неколку омилени продавници, а некои не сакаме да ги испробаме.

Но, добри љубовници се оние кои се отворени за промени и не се плашат да пробаат нови работи.

4. Вие знаете како да слушате

Лошите љубовници обично се оние кои се себични, поради што слушањето на желбите и потребите на вашиот партнер е клучно за сексот од соништата.

На крајот на краиштата, сексот е искуство што го споделуваме со некого и затоа е важно да обрнеме внимание на желбите на другиот.

Без комуникација не е можно да се биде добар во кревет.

5. Не брзајте

Ако имате навика да имате секс што е можно побрзо, тогаш проверете дали имате многу повеќе да научите.

Клучот е да се забави и да се обрне внимание на деталите и да се биде темелен.

6. Радувајте се на сексот

Ако сте подготвени да имате секс кога партнерот ве заведува и честопати самите иницирате секс, знајте дека сте на вистинскиот пат.

Имено, одбивањето на секс не е многу секси и со текот на времето може да доведе до незадоволство во врската. Плус, спонтаноста е секси, и тешко е да се биде спонтан ако некој никогаш не е во акција.

7. Заиграни сте во кревет

Ако сакате да бидете добри во сексот, клучна е разиграноста. На крајот на краиштата, сексот е игра за возрасни и ако играте со вашиот партнер, искуството ќе биде попријатно за двајцата.

Прочитајте и: 5 најдобри сексуални совети за жени, според експертите

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време