10 најголеми „убијци“ на страста: Избегнувајте ги!

Возбудата ненадејно опаѓа

Изговарањето погрешни зборови при најинтимниот однос им се случило на многу двојки, а еднакво и мажите и жените негативно реагираат на некои констатации на партнерот.

Истражувањето на сајтот за запознавање Saucy Dates покажа дека постојат десет најлоши фрази што може да ги слушнете за време на секс.

Тимот што стои зад сајтот испитал илјадници хетеросексуални двојки и жени кои се најнепријатните зборови што ги слушнале за време на сексуалниот чин, а како дефинитивно најлоша фраза испитаниците го навеле изговарањето туѓо име.

Секс-потези за поголемо задовоство – заемно!

1. Изговарање туѓо име

2. Не можам тоа да го направам

3. Станува мек

4. Дали ова го правевете со поранешниот/поранешната?

5. Што да направам следно?

6. Добар/а си во кревет речиси колкупоранешниот/поранешната

7. Тоа беше се?

8. Малку си слаб

9. Заврши побрзо

10. Не те сакам

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време