Вселување по првото рандеву, свршувачка по неколку недели: По 3 пропаднати врски, актерката го нашла вистинскиот!

Кејли Куоко

Актерката позната по ТВ-серијата „Бубалици“, Кејли Куоко, го очекува своето прво дете, а моментално одмора со партнерот во едно летувалиште

Познатата актерка Кејли Куоко е 37-годишна актерка, најпозната по ТВ-сериите „Стјуардеса“ и „Бубалици“, а сега на социјалните мрежи се пофали со нова фотографија од своето трудничко стомаче, кое секој ден станува сè поголемо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaley Cuoco (@kaleycuoco)

Да се потсетиме, Кејли е бремена со своето прво дете, чиј татко е нејзиниот колега актер Том Пелфри. Двојката моментално ужива на летување на непозната тропска дестинација, а среќната вест дека чекаат дете ѝ ја открија на јавноста во октомври минатата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaley Cuoco (@kaleycuoco)

Инаку, на Кејли ова ѝ е третиот обид да го најде вистинскиот. Имено, во септември 2021, актерката одлучила да се разведе од сопругот Карл Кук по три години брак, а само неколку месеци подоцна преку објава на Инстаграм открила дека се вљубила во Том.

„Животот во последно време“, напишала актерката во објавата на Инстаграм, поточно во албумот од фотографии, меѓу кои имало и нивни селфиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaley Cuoco (@kaleycuoco)


Таа ја признала новата љубов многу брзо откако Куоко, по повод насловната страница на магазинот „Гламур“, проговорила за својот љубовен статус по распадот на нејзиниот последен брак.

„Би сакала да имам долга врска или партнерство, но никогаш повеќе нема да се мажам. Никако. Тоа буквално можете да го ставите на насловна“, рекла тогаш Кејли.

Актерката претходно била во брак и со релативно непознатиот тенисер Рајан Свитинг, со кого се вселила по првото рандеву, а се свршиле по само три месеца.

Во септември 2015 година, по речиси две години брак, двојката потврдила дека се разведува, а тогаш на површина испливале лоши приказни, како онаа дека Рајан бил зависник од таблети против болки и дека двојката често бурно се расправала. Исто така, Рајан подоцна направил сè за да се збогати од бракот, а тогаш во животот на актерката се појавил Карл.

Пени била во долгогодишна врска со колегата од ТВ-серијата „Бубалици“, Џони Галецки, со кого останала во пријателски односи, а била свршена и за Џош Ресник, но двојката никогаш не се венчала.

Сега е јасно дека Том ќе биде таткото на нејзиното прво дете, но дали ќе биде и тој што повторно ќе ја одведе пред олтар, останува да видиме.

Бесплатен љубовен совет од Џенифер Лопез за тоа „како да се избере вистинскиот партнер?“ (ВИДЕО)
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време