Таа својот го оставила: „Богатите момци се најлоши можни љубовници”

„Се разбудив едно утро и тој ме гледаше со широко отворени очи и чекаше да му кажам што ќе правиме тој ден. Во тој момент, знаев дека тој не е вистинскиот“.

Австралиската радио водителка Јана Хокинг (34) од Сиднеј неодамна изјави дека раскинала врска со „богат постар човек кој имал Range Rover и убава куќа во центарот на градот”.

Хокинг сега вели дека „богатите момци се ужасни љубовници“ и таа го напушти, иако нејзините пријатели постојано ѝ кажуваа колку е среќна што го запознала.

Таа изјави дека нејзиниот поранешен е подготвен да се смири веднаш, бидејќи излегувањето и забавата со пријателите не му било воопшто важно.

– Верувам дека зборот „еднорог“ добро ги опишува ваквите типови. Тие се премногу добри за да бидат вистински – рече Хокинг, која исто така вели дека нејзиниот богат бивш е „премногу добар“ за неа.

– Уживам во квалитетна дискусија и сакам да ги слушнам ставовите на другите луѓе и тој секогаш само се согласуваше со моето мислење, какво и да беше. „Не би сакал да се мешам“ – таа го опиша бившиот, со кој, како што вели, таа морала да преземе иницијатива и да ги испланира нивните излети и патувања, дури и да започне разговори и да утврди „тековни теми“.

– Се разбудив едно утро и тој гледаше во мене со широки очи и кучешки поглед, чекајќи да му кажам што требаше да направиме тој ден. Во тој момент, мислев дека тој не е човекот за мене на крајот на краиштата – вели Хокинг и додава дека таа знаела дека со раскинувањето со него, таа не само што го губи своето момче, туку и се откажува од удобниот живот…

“Се откажав од убавата куќа и отидов во мојот еднособен стан. Навистина размислував да се омажам и да започнам семејство со него затоа што тој сакаше да биде со мене”, вели таа.

– Дали вреди да се биде во врска со некој заради пари и удобен живот? За жал, не – вели Хокинг и се прашува дали сите богати самци се такви.

Сега пред да излезе со некого, открива, прво се прашува – дали би можела да седи до него во авион за време на многу долг лет.

„Едноставно прашање, а ако одговорот е дека сигурно ќе ме изнервира, ќе се тргнам веднаш“,рече таа.

Прочитајте и: Откриена е една особина што за жените е поважна отколку изгледот и духовитоста

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време