Според студијата на Харвард: Овие три нешта ќе го натераат да се заљуби во тебе

Иако ова е последното нешто што некој сака да го стори за време на состанок, малку срам може да ти ја донесе потребната предност. Според студијата на Харвард Бизнис школата скоро 80% од луѓето сакаат да се забавуваат со луѓе кои не се срамат да откријат некои непријатни детали за себе.

Создадете интерни шеги
Колку и да се глупави, интерните шеги можат да создадат нераскинлива врска помеѓу тебе и партнерот. Една студија од Универзитетот во Тексас покажа дека „форите“ градат заеднички идентитет кој е клучен за врската помеѓу две лица. Експертите дури тврдат дека паровите кои зборуваат на сличен начин имаат многу поголеми шанси да го поминат целиот свој живот заедно.

Заблагодари се
Начините на работа можат да ја отворат секоја врата. Истражувањето спроведено во 2018 година покажа дека мажите и жените кои изразил поголема благодарност до потенцијалниот партнер станале поблиски со него.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време