Роберт Де Ниро: „По 50 години брак, ја погледнав мојата сопруга и ѝ кажав…“

Многу едноставно!

„Мојата сопруга е многу приземна жена и воопшто не се навреди од моите зборови“

Зборовите на Роберт Де Ниро можеби ќе ве налутат, но затоа одговорот на неговата сопруга ќе ве воодушеви!

По 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав мојата сопруга и и’ кажав:

Пред 50 години имавме мала куќа, стар автомобил, спиевме на кауч и гледавме во мал црно-бел телевизор. Но секоја вечер одев во кревет со прекрасна 19-годишна девојка.

Сега имам огромна куќа, скап автомобил, голем кревет во луксузна соба со огромен телевизор, но спијам во кревет со 69-годишна жена! Почнувам да се сомневам во мојот брак.’

Мојата жена е многу приземна. Не беше навредена, туку ми предложи да си најдам девојка од 19 години, а таа ќе се погрижи повторно да живеам во мала куќа, да спијам на стара софа и да гледам во црно-бел телевизор.

Жените се прекрасни, зар не? Вистина е дека секоја жена знае совршено да го реши проблемот на својот сопруг!“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време