Познатиот рокер објаснил зошто неговиот 19-годишен син се свршил: Ова е најдобрата дефиниција за љубов!

Тој, сепак, знае

Бон Џови проговорил за свршувачката на својот млад син со 19-годишната Мили Боб Браун

Самата рок-икона ја има запознаено својата средношколска љубов кога имал само 18 години, а нивниот брак трае веќе 34 години.

Пронаоѓањето на вистинската е најважно

Во едно радиоинтервју што го дал пред неколку дена, музичарот го прашале дали е загрижен поради избрзаната одлука на неговиот 20-годишен син Џејк да се ожени со 19-годишната актерка Мили Боби Браун, која се прослави со улогата на Илевен, во ТВ-серијата Stranger Things.

„Не знам дали годините се важни. Ако го најдете вистинскиот партнер и растете заедно, нема ништо подобро од тоа. Заедничкото растење е нешто прекрасно“, рекол славниот музичар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @jakebongiovi

Неговиот син оди по негови стапки

Пејачот е повеќе од 3 децении во брак со својата долгогодишна партнерка Доротеа Харли, која ја запознал во средно училиште. Двојката тајно се венчала во 1989 година во капела во Грејсленд во Лас Вегас.

Покрај Џејк, имаат и ќерка и уште 2 сина, а сега од три од нивните 4 деца се свршени. Гордиот татко изјавил:

„Мислам дека сите мои деца најдоа луѓе со кои мислат дека можат да растат, и сите ни се допаѓаат.“

Млада љубов во своето најдобро издание

Минатиот месец, Џејк ја запросил Мили и ѝ подарил прекрасен дијамантски прстен, за кој се проценува дека чини помеѓу 75.000 и 150.000 долари. Двојката ја споделила веста за свршувачката на Инстаграм, со црно-бела фотографија од тоа како Џејк ја прегрнува својата свршеница одзади, додека таа го покажувала својот импресивен прстен.

Мили напишала:

„Те сакам веќе 3 лета, душо, ги сакам сите.“

Можеби се млади, но романсата помеѓу овие две вљубени птички е несомнено сериозна и интензивна. И само по зборовите со кои Мили го опишува Џејк, чувствуваме дека нивната врска ќе трае цел живот.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.