Покрај гламур, на доделувањето Оскари се ширело и љубов: Славните парови блескале во рацете на своите избраници

Доделување на „оскарите“

Свечено!

Гламурозното 92. доделување на Оскари се одржа во Лос Анџелес на 9 февруари во вечерните часови, а покрај најдобрите годинешните филмски остварувања, на црвениот тепих прошетале и популарните актери со своите избраници.

Јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хоа отишол дома со најголем број награди, вклучувајќи ја и главната, која му припадна за филмот „Паразит“.

Колин Џост и Скарлет Јохансон

Елеганцијата е нивниот заштитен знак, а насмевките на нивните лица говорат дека меѓу нив се’ функционира и повеќе од добро.

Луси Боинтон и Рами Малек

Припиени еден до друг, актерите покажале како изгледа кога во врската владеат хармонија и слога.

Том Хенкс и Рита Вилсон

Како претставници на малку повозрасната актерска екипа, овој актерски пар блеснал на 92. доделување Оскари.

Ким Кардашијан и Канје Вест

Овој познат пар не се воздржал од размената на бакнежи на црвениот тепих.

Сиара и Расел Вилсон

View this post on Instagram

#russellwilson #ciara #vanityfair #oscars #ciarawilson

A post shared by andre allen (@andresflava1) on

Бремената пејачка облекла прилично провокативна комбинација за оваа церемонија, а гордиот татко нежно ја ставил својата рака на нејзиниот стомак. Сиара неприкосновено важи за една од најубавите пејачки од светската сцена, а бременоста многу убаво и’ прилега.

Софија Вергара и Џо Манганело

Актерката, телевизиско лице и модел Вергара, дошла во придружба на својот избраник кого го анимирала со својата заводливост пред фоторепортерите.

Леонардо Дикаприо и Камила Мороне

Актерот во секој момент има тема за разговор со 23 години помладата девојка.

Морган Браун и Џерард Батлер

Покрај многубројните партнерки, Џерард изгледа конечно се смирил покрај Морган, со која очигледно ужива.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време