Поема за двојните стандарди: Мажот што изневерува е никаквец, а жената што изневерува е мудра!

Прочитајте

Фото: Unsplash

Доста е од предрасуди и разлики – имаме и ние нешто заедничко!

Жените јадат додека зборуваат. Мажите зборуваат додека јадат.

Жените пливаат. Мажите возат. И жените возат. И мажите пливаат.

Кога мажот изневерува, тој е никаквец. Кога жената изневерува, таа е мудра.

Мажот што изневерува е мангуп. Жената што изневерува е лесна.

Разведениот маж е слободен. Разведената жена е осамена.

Мажот со пари е силна личност. Жената со пари е нечија сопруга.

Мажите во животот сè земаат насила, а жените по пат на интрига.

Мажите не сакаат љубов без секс. Жените не сакаат секс без љубов.

Мажите имаат планови. Жените имаат соништа.

Мажите мораат да победат. На жените доволно им е да учествуваат.

Патот до срцето на мажот води преку стомакот. Патот до срцето на жените води преку паричникот.

Стоп!

Толку сме различни?

Имаме ли нешто заедничко?!

Имаме!

Сите бараме сродна душа. Сите сакаме да сме среќни. Сите сакаме разбирање. Дозволете некој да ве сака со поглед, друг со насмевка, трет со усни…

Само сакајте се, без оглед на сè!

Внимавајте: Фејсбук може да биде убиецот на вашата љубовна врска!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време