Пет начини на кои го полудувате партнерот без да знаете

Бидете внимателни

Вашиот партнер го сметате за сродна душа и никогаш не би направиле нешто што би го повредило или изнервирало. Барем не намерно. Сепак, постојат некои потези што ги правите без да размислувате премногу и многу веројатно ќе му пречат доста на вашиот партнер.

Ова се пет работи на кои треба да обрнете внимание, доколку сакате да одржите силна и здрава врска со вашиот партнер!

Го чистите она што тој веќе го исчистил

Во ред е да му објасните, доколку е потребно, нешто што никогаш не го сторил. Но, да се жалите на секоја ситница, како е погрешно свртена тоалетната хартија или погрешно свиткани садови само ќе предизвика нервоза и напнатост, па затоа би било подобро да ги игнорираме таквите работи или барем да не ги поправаме пред него додека истовремено кажувате како ги прави погрешно.

Постојано сте во лошо расположение

Додека тој е вашето рамо за плачење и вистинската личност кон која треба да се обратите за неколку убави зборови, понекогаш може да биде многу исцрпувачки и фрустрирачки ако тоа се повторува ден за ден. Запомнете ги трите работи за кои сте благодарни за тој ден и кажете му со голема насмевка. Можеби понекогаш му е потребна и поддршка, но не сака да ви го каже тоа затоа што постојано се жалите на вашите проблеми.

Постојано гледате во вашиот мобилен телефон

Можеби ви се чини дека тој не го забележува тоа, но верувајте ни, тој и те како забележува. Ако разговарате со него и истовремено се допишувате со пријателка, постои можност да предизвикате непријатна расправија бидејќи во одреден момент „чашата ќе прелие“. Затоа, кога зборувате со партнерот, наместо тоа, оставете ја технологијата настрана и уживајте во разговорот.

Вие не го слушате

Како и со претходната точка, не омаловажувајте никого со премалку внимание. Фокусирајте се на разговорот и моментот во кој се наоѓате.

Вие не одговарате на неговите пораки

Никој не е среќен кога некој ги игнорира и не одговара на неговите пораки. Дури и ако не сте љубител на долги преписки, кажете му на вашиот партнер искрено без да го ставите во ситуација да се грижи за тоа каде сте и дали сте добро.

Прочитајте и: Како да ја вратите довербата на вашиот партнер откако сте го повредиле

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време