Не би поверувале, но дури и ова е знак дека вашиот партнер ве изневерува

Бидете внимателни

Шепотење на телефон и криење пораки се едни од очигледните знаци на предупредување за врска, кои оправдано можат да ве натераат да се сомневате дека партнерот ве изневерува.

Но, експертот за односи Мери Рапини предупредува дека има и некои помалку очигледни знаци на мамење на партнерот, а еден е многу лесен за погрешно разбирање.

Како еден од најнеочекуваните знаци што ги прават прељубниците, таа ја истакна ненадејно разбудената страст, која измамените луѓе честопати не ја доживуваат како лош знак за врска.

„Кога ќе почнат да изневеруваат, многу луѓе стануваат сексуално хиперактивни и водат љубов со својот партнер почесто отколку што правеа пред да стапат во афера“, објаснува Мери, нагласувајќи дека ова е особено точно за мажите.

Како друг помалку очигледен знак дека вашиот партнер ве изневерува, таа ја спомна зависноста од социјалните мрежи, затоа што луѓето кои често имаат потреба да објавуваат нешто на социјалните мрежи, секогаш бараат потврда од другите, а изневерувањето на партнерот е класичен пример за барање потврда од некој нов.

Прочитајте и: Ваквото однесување на партнерот во кавга укажува на големи проблеми во врската

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време