Како да го фатите неверниот партнер? Експертите ќе ви помогнат да се соочите со прељубникот

Често наоѓа изговори? Вашиот сомнеж е оправдан

Многумина не препознаваат дека партнерот ги изневерува

Експертите советуваат дека треба да обрнете внимание на следниве работи:

  • Партнерот одеднаш почнува да крие некои работи, како што е телефонот
  • Неговото однесување нагло се променило
  • Често користи изговори за нешто
  • Го променил начинот на користење на социјалните мрежи

„Некои од ситните знаци на предупредување се криењето на телефонот или белешки по џебовите. Треба да се посомневате во неверство ако партнерот почне сè повеќе да ги користи социјалните мрежи. Исто така, сомнително е наглото откажување од некои работи кои ги правел/а со пријателите“, објаснуваат експертите.

Тие напоменуваат дека прељубниците делат слични особини, а важно е да се земат предвид следниве начини на однесување:

„Тие се прилично кокетни и шармантни и уживаат да бидат со луѓе. Навистина се добри во разговорите. Знаат да ги контролираат своите емоции, бидејќи тоа е многу важен дел од изневерувањето. Можат да управуваат и со вашите емоции.“

Експертите додаваат дека прељубниците се одлични во планирањето, бидејќи додека изневеруваат, мора да усогласат многу работи за да не бидат откриени.

„Пред да се соочите со прељубникот, најдобро е да најдете докази. Многу е важно да соберете докази и смирено да разговарате. Нема поента да врескате и да фрлате работи“, советуваат експертите.

И за крај, најважното:

„Ако одлучите да му го простите неверството на партнерот, треба да имате на ум дека мора да преминете преку тоа и да продолжите понатаму. И никако не смеете повторно да се враќате на таа тема“, заклучуваат експертите.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време