Истражувањата покажаа дека мажите страдаат по бившите многу повеќе од жените (а особено за првата љубов)!

Дали се согласувате?

Големо британско истражување покажа дека секој петти маж би бил многу среќен да се врати на својата прва љубов. Згора на тоа, дури 20 проценти од машките испитаници отворено признале дека планираат враќање на првата љубов!

Истата студија открива дека жарот на првата љубов тлее многу повеќе кај машкиот пол – 14 проценти од испитаниците всушност стапиле во контакт со првата љубов за да се обидат да ја оживеат страста. Покрај тоа, еден од шест момци одржува редовен контакт со поранешните партнерки.

Жените сакаат да се вратат кај бившите многу поретко, открива истражувањето, но четири од десет испитани жени се надеваат дека нивното поранешно момче ќе им се врати. Двата пола најчесто ги користат социјалните мрежи за да воспостават контакт со бившите.

Прочитајте и: 3 сигурни знаци дека вашата врска е во опасност

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време