И покрај разликата од 35 години, Верица и Вељко во јавноста изгледаат како вљубени тинејџери

Ова е тајната на таквата енергија

Тие се една од најинтригантните двојки. Модната креаторка Верица Ракочевиќ (72) и композиторот Вељко Кузманчевиќ (37) не кријат дека спротивностите ги привлекле, а дека ги споила и засекогаш врзала вистинска и најчиста љубов.

Ние сме два сосема различни света, генерациски, со различни енергии и интереси. Не’ спои универзумот за да ги завршиме во оваа димензија недовршените работи од минатите животи. За среќа, оваа лекција и на двајцата ни донесе прекрасно искуство. Кога разликите се олку големи, расправиите се бурни и интензивни и никој не сака да попушти. Мирот настапува кога и двајцата ќе почнеме да се смееме поради глупоста заради која се расправаме“, раскажува дизајнерката во разговорот за магазинот „Стори“, а нејзиниот 35 години помлад сопруг додава:

Нашите расправии се смешни бидејќи не се вистински, повеќе станува збор за расправија и за судир на мислења, а смирувањето е едноставно – послабиот попушта, во нашиот случај, тоа е Верица.

Кога ќе се појават во јавност, Верица и Вељко изгледаат како вљубени тинејџери, а еве во што е тајната на таа енергија.

Таквиот однос или ќе се случи или нема. Нашиот случај покажа дека е вистинита изреката – за секое лонче има капаче! Во нас се искрени чувства, кои и самите не ни се секогаш јасни, но ни носат радост и суштински однос на маж и жена“, вели Вељко.

Фото: Петар Ѓорѓевиќ за „Стори“

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X