Досега невидени фотографии од Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг (ФОТО)

Пејачката се потсети на првите денови од нивната врска

Популарната пејачка Тијана и нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ се запознаа во Сомбор на еден кошаркарски натпревар и оттогаш се неразделни веќе две децении. Четири дена по почетокот на нивната љубовна врска почнаа да живеат заедно, а во април 2001 година го изговорија и судбоносното „да“.

Колку го сака својот сопруг, Тијана покажа со романтичната роденденска честитка објавена на Инстаграм.

Љубов моја единствена, нека ти е среќен овој прекрасен ден! Да си среќен, здрав, насмеан и спокоен уште двапати по толку. Те сакам“, напиша Тијана во опсиот на нивните заеднички фотографии настанати на почетокот на нивната врска, кои јавноста досега немаше можност да ги види.

 

View this post on Instagram

 

Ljubavi moja jedina, srecan ti divan dan, da si srecan, zdrav, nasmejan i spokojan jos 2x po toliko! VOLIM TE❤️🎶

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време