Благица Павловска во сочен бакнеж со саканиот

Фолк-пејачката конечно ја пронајде својата среќа во љубовта

Нашата фолк-ѕвезда Благица Павловска го пронајде внатрешниот мир по кој трагаше неколку години наназад. Таа ја пронајде љубовта на својот живот и не се воздржува на своите обоѓаватели и следбеници на социјалните мрежи да им покаже колку е среќна. Имено, пејачката и нејзиниот сакан постојано се како што вели таа на „љубовен пат“, често патуваат и уживаат во љубовта.

Среќна сум што го најдов својот мир покрај човекот на мојот живот – мојата сродна душа. Едно е многу важно во животот, кога човек ќе ги надмине оние физички побуди од страст кои немаат значење и не ти го полнат срцето. По последниот бродолом кој ми се случи на приватен план, решив да направам пауза и да се посветам на самата себе, да си ја смирам душата и едноставно да се излечам. И тогаш, најспонтано се заљубив, во човекот кој во моментов седи со мене и ми го храни срцето. Ова не е една од тие љубови кои брзо се палат и гаснат. Во оваа врска имам силна духовна поврзаност, љубов и почит, а тоа е најважно”, не пропушта да каже фолк-пејачката Благица Павловска за својата љубов Тале.

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време