Ако сте паметна жена нема да му помагате финансиски на партнерот – Четири работи кои никогаш не треба да ги правите!

Експертите советуваат!

И колку и да го сакате вашиот партнер со кој сте во љубовна врска или пак брак, некои работи едноставно се недопустливи.

Паметните жени никогаш нема да ги направат овие 4 работи за своите партнери:

1. Да му помогнат финансиски

Секоја жена која го финансирала својот партнер се покајала поради тоа. Бидете му поддршка кога му е тешко, но никогаш не се согласувајте да бидете некој кој ќе го издржува.

2. Да му купувате скапи подароци

Никогаш љубовта не покажувајте му ја со скапи подароци. Не обидувајте се да го импресионирате така што ќе потрошите многу пари на нeго, особено на почеток oд врската.

3. Да го менувате изгледот само поради тоа што тој тоа го сака

Во природата на жената е да го менува својот изглед во состав со тоа што им се допаѓа на нивните партнери. Да се разбереме, нема ништо погрешно во тоа што ќе поминете повеќе време во средување на косата. Тоа е можност да ја нагласите вашата природна убавина и да си ја подигнете самодовербата. Сепак треба да бидете еднакво самоуверени кога пред нив ќе се појавите и во маица и фармерки, како и во фустанот во кој тој сака да ве види.

Никогаш не го менувајте вашиот изглед само поради партнерот, па и доколку го сакате најмногу на светот.

4. Да се откажете од своите соништа

Тоа што сте во врска не значи дека треба да се откажете од вашите соништа само поради тоа што соништата на вашиот партнер се различни од вашите. Напротив! Вистинскиот маж ќе ве поддржи во вашите намери.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време