6 знаци дека сте во врска која нема иднина

Не губете си го времето

Однесувањето и емоциите се тесно поврзани, па ако ви се чини дека партнерот се однесува како да не ве сака и почитува – веројатно сте во право.

Не можете да го извадите најдоброто од себе во врската

Ако чувствувате дека времето само си лета, а вие постојано нешто правите погрешно, не сте доволно добри и сте критикувани, големи се шансите партнерот кој ви ги нанесува критиките – никогаш да не биде задоволен.

Повеќе не сте горди на партнерот

Кога ќе престанете да имате пофалби колку добар човек е вашиот партнер, веројатно и емоциите се згаснати.

Не чувствувате дека споделувате посебни моменти

Ако одеднаш сфатите дека посебните моменти сакате да ги поминувате сами или во туѓо друштво, време е да го запалите црвениот аларм.

Не ја ни планирате иднината повеќе

Изморени сте од обиди, сценарија и фантазирање, бидејќи сте свесни дека тоа никогаш нема да се случи ако останете во врската во која сте сега.

Фото: Getty Images

Не ве плаши помислата од раскинување

Сосема е нормално ако разделбата од партнерот ве плаши, барем малку, но во моментот кога тоа го прифаќате со мирно срце, можеби е време да го потегнете првиот чекор.

Често фантазирате за други луѓе

Ако во фантазиите за иднината се појавуваат други, непознати луѓе, време е за драстични промени.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X