5 чекори што ќе ја подобрат вашата врска со партнерот до крајот на денот

Треба да се работи на сè што сакате да го подобрите во животот, така е и со односите. Малите нешта можат да направат многу за вашата врска, а овие можете да ги испробате денес …

Еве пет чекори што можете да ги преземете денес за да ја подобрите вашата врска.

Направете им кафе

Малите гестови како правење кафе или правење појадок се тие што прават разлика. Ова ќе му покаже на вашиот партнер дека се грижите и дека не ви претставува проблем да направите нешто за него. Ова е особено силно на почетокот на денот бидејќи ќе му даде грижлив тон на целиот ден и ќе го поминете знаејќи дека некој постојано мисли на вас.

Вежбајте заедно

Вежбањето го подигнува нашето расположение и нè прави посреќни што го прави искуството за вежбање со партнер уште попосебно. Не мора да го носите партнерот на вашиот час по јога, но можете да одите на трчање во природа или само да прошетате. Ќе имате време да се дружите далеку од технологијата и ќе ве поврзе одличното чувство што го имаме за време и после вежбање.

Кажете „благодарам“

Во подолгите врски, лесно е да влезете во некој вид рутина и да очекувате од вашиот партнер едноставно да направи некои работи. Затоа, запомнете да кажете благодарам кога мие садови или дајте му комплимент кога ќе направи нешто одлично дома или на работа. Ова е уште еден начин да му покажете на вашиот партнер дека не го земате здраво за готово.

Прегрнувајте се повеќе

Физичкиот допир нè поврзува на сосема поинакво ниво, а бакнежот на збогување или состанок е само формалност што ја разменуваме со пријателите. Значи, понекогаш едноставно ја гушкате својата поубава половина без причина или ги изненадувате со бакнеж. Физичката интимност често се пренесува на емоционална блискост.

Легнувајте во исто време

Иако понекогаш е невозможно да се координираат распоредите и да се дружат дома, а камоли да лежите истовремено, времето на спиење е многу важно во секоја врска. Тоа е начинот на кој повторно се поврзуваме по напорниот ден и се одмораме заедно од стресот што се собра. За многу парови, ова е единственото време кога се сами, па обидете се да го поминете заедно.

Прочитајте и: 6 мали нешта што можат да направат многу за вашата врска со партнерот

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време