3 најчести причини зошто исчезнува вљубеноста кај жените

Вљубеноста исчезнува исто толку брзо колку што се појавува

Љубовта исчезнува тогаш кога жената се чувствува несакано и непријатно во врската

Вљубеноста исчезнува исто толку брзо колку што се појавува. Вистина е дека многу луѓе не сакаат да си го признаат тоа, особено ако се во долгогодишна врска, но и тоа се случува и треба да се разговара на таа тема. Дознајте кои се трите најчести причини поради кои жените престануваат да го сакаат партнерот.

1. Недостаток на почит

Секоја жена сака да биде почитувана во врската. Кога не добива доволно внимание, жената се чувствува запоставено, а тоа е неизбежен пат кон раскинувањето. Меѓусебната почит е клучот за секоја успешна врска.

2. Недостаток на интимност

На жените им треба интимност во врската, а тоа можат да го постигнат само доколку остварат единство на духот и телото со партнерот. Блискоста им е исто толку важна колку и нежноста и ако им недостасува тоа, тие ќе го изгубат интересот.

3. Поинтересна им е на другите

Кога жената ќе сфати дека други мажи околу неа ја опсипуваат со поголемо внимание и интерес од нејзиниот партнер, врската може да биде сериозно загрозена.

Жената чиј партнер секојдневно ѝ подарува внимание е задоволна, вљубена и не обрнува внимание на другите мажи.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време