10 типични знаци дека вашиот партнер можеби ве изневерува

Со посебен акцент на вториот и на петтиот знак

Велат дека интуицијата никогаш не греши, но понекогаш ни е полесно да ја „замолчиме“ одошто да се соочиме со болната вистина. За да не се потпираме за на неа, проверете ги и овие 10 знаци за кои присохолзите велат дека сигнализираат дека во вашата љубовна врска нешто не е во ред…

Од мобилниот ни трага ни глас

Многу луѓе не можат да толерираат други луѓе кои допираат или фаќаат во нивните работи, тоа е нешто сосема нормално и не секогаш значи дека сакаат да сокријат нешто. Но, ако случајно сте го кренале телефонот на партнерот или сте сакале да го однесете до него затоа што добил порака, а неговата реакција била многу лута и чудна – има нешто сомнително.

5 соништа кои го најавуваат доаѓањето на вашата сродна душа

Често останува до доцна на работа

Понекогаш луѓето навистина задоцнуваат од работа затоа што имаат работа, а понекогаш тоа е банален изговор за да се скрие неверството или повод да се гледате поретко. Разговарајте смирено за причините што стојат зад ова. Сепак, некогаш и двајцата брзавте да си одите дома за да имате заедничка вечера.

Покажува љубомора без причина

Кога е во многу мали размери, љубомората е нормална. Но, ако сте биле заедно со години и вашиот партнер станал љубоморен во последно време, можеби тој не е многу „чист“ и сака да ве ја обвини за нешто што тој го направил.

Се иритира од вашето внимание и грижа

Кој не сака да се грижи некој за него? Кој не сака да се чувствува сакан? Ако се однесувате грижливо кон вашиот партнер, и тој одеднаш станува нервозен, тогаш има сериозен проблем.

Вашата интима е далечно минато

Интимноста е многу важна за секоја врска. Се разбира, дури и најмалку бурната врска постепено се намалува со текот на времето, но ако интимноста целосно исчезне – тоа е знак на вознемиреност. Разговарајте со вашиот партнер, обидете се да разберете што го тишти неговото срце и зошто е студено за вас.

Не разговарате за заедничката иднина

Вљубените сакаат да разговараат за нивните планови за иднината, особено во првите години на нивниот однос. Каде ќе живеат? За каков вид на одмор тие сонуваат – Малдиви или Јапонија. Без разлика дали имаат куче или мачка. Ако во меѓувреме ако некој го загуби интересот за општите планови, мора да ја дознаете причината.

Ви дава подароци без посебен повод

Кој не сака подароци? Особено ние жените. Но, ако одеднаш вашиот партнер почнува да ви дава многу подароци без причина, станува дискутабилно. Првично ќе бидете многу возбудени, но потоа почнувате да размислувате за причината. Дали се чувствува виновен за нешто? Дали сака да ја замагли вашата будност?

Постојано го менува расположението

Има тешки времиња во животот на сите. Секојдневниот живот е брз и бурен, полн со стрес и вознемиреност. Ако тој е постојано вознемирен или расположението му се менува секојдневно, има сериозен проблем зошто така се однесува и време е сериозно да разговарате.

Ја менува темата додека разговарате за сериозни прашања

Веднаш по работа или пред спиење не е вистинското време да разговарате за сериозни теми, но ако вашиот партнер одбие да зборува за овие теми дури и во вистинско време – тој дефинитивно ги избегнува. Можеби тој повеќе не гледа заедничка иднина со вас, а сè уште не знае како да ти каже.

Не сака да ве запознае со неговите пријатели и родители

Ако излегувате веќе подолго време (барем повеќе од една година), но вашиот партнер никогаш не ве сретнал со неговото семејство и пријатели – дефинитивно има потреба да се грижите. Ако тој сериозно гледа на вас и на вашата врска, тој нема да се двоуми да ве запознае. Можеби е време да ја прифатите вистината и да сфатите дека не му е толку важно?

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време