Експерт советува: Кога е време да размислите за раскинување со партнерот?

Дали ова и вам ви се случува?

Иако Надија вели дека никогаш не треба да вршите притисок врз партнерот да стори нешто што го прави да се чувствува непријатно, таа сепак тврди дека аверзијата кон сексот, па дури и за време на менструацијата треба да биде поприличен аларм.

Австралискиот експерт за секс и врски, Надија Бокоди, истакна дека сексот за време на менструацијата може да помогне во олеснување на грчевите кај жените – и ги советува жените да „избегаат“ доколку нивните партнери имаат проблеми со тоа.

Опишувајќи го разговорот што го имала со една пријателка, Надија се сетила: „Ми се допаѓа сексот за време на менструацијата. Сепак, мојот дечко не го сака тоа. Тој рече дека тоа не го возбудува“.

Загрижена за исповедта на нејзината пријателка, Надија тогаш ги напиша овие зборови во Гугл: „моето момче не сака да ме допира додека имам менструација“ и се ужасни од 11,8 милиони резултати што ги нашла.

Иако Надија вели дека никогаш не треба да вршите притисок врз партнерот да стори нешто што ја прави да се чувствува непријатно, таа сепак тврди дека аверзијата кон сексот, па дури и за време на менструацијата треба да биде знак за бегство.

Таа додаде: „Ако вашиот партнер одбива да има секс со вас затоа што вашето тело физички го одбива за време на менструацијата, веројатно не треба да останете во врска со него“.

Надија додаде: „Во реалноста, менструацијата е еден од најневеројатните процеси на телото на жената. Секој човек кој не ужива во телото на својот партнер, а притоа одбива да има секс заради црвена телесна течност не е вистинскиот.

Надија открила дека честопати користи вибратор и ја презема контролата врз нејзината сексуалност.

Прочитајте и: Мали знаци кои покажуваат дека вашиот партнер не е целосно искрен со вас

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време