Како да носите неон-сенки за очи оваа сезона?

Хит за летната сезона

Неонските сенки за очи се огромен хит и оваа сезона, а еве како да ги комбинирате со вашиот стил

Неонските бои се вратија во модниот свет, а сè повеќе познати дами се одлучуваат за овој изглед. Една од нив беше Селена Гомез, која неодамна нè потсети колку навистина ги сакаме овие бои.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Во продолжение ви откриваме како можете да носите неонски сенки за очи и на што би требало да внимавате.

Помалку е повеќе

Не мора да претерувате кога нанесувате неон-сенки на очите. Понекогаш е доволен само еден детаљ на нив. Нанесете малку неонска сенка во аголот од вашите очи или користете неон-ајлајнер за шик-изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion style (@twk_style)

Графика на очите

Графичките елементи на очите се многу популарни оваа сезона, и зошто да не ги осовремените малку?

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MakeUp Dapper (@makeup.dapper)

Избегнувајте ја линијата на трепките

Кога нанесувате неонска сенка внимавајте на линијата на трепките како и на самите трепки. Потрудете се да избегнете сенката да ви падне на нив.

Нека биде едноставно

Неонските бои се многу смели и претставуваат вистински моден израз. Сепак, сигурно не сакатеда изгледате како да се тргнале на фестивал, нели?! Затоа, потрудете се шминката да ви биде што е можно поедноставна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@sonia_barbie_tucker)

Сè преостанато нека биде природно

Кога се одлучувате за неонски сенки, избегнувајте остатокот од шминката да биде нападен. Nude-боите на карминот одлично одговараат со овој изглед. Не користете руменило, светкави кармини или маскара во боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jazmine Lopez 🌸 (@jaz__beauty)

Текст: Убавина и здравје

Фото: Instagram, Amir SeilSepour from Pexels

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе