Најпопуларните фризури во 2023 година: Овие 5 фотографии сигурно ќе ве поттикнат на промена!

Која ви се допаѓа најмногу?

Французинките се вечна инспирација за жените ширум планетата, а сега носат нов бран идеи за летово

Нивната способност за градење безвременски стил што секогаш изгледа добро, без оглед на трендовите, е неверојатна и сите тежнееме кон тоа да си го пронајдеме својот стил и да заштедиме некој денар.

Французинките обрнуваат внимание и на други детали што многу жени сакаат да ги копираат, а еден од нив се и фризурите.

Тие за себе честопати одбираат едноставни фризури што изгледаат како да не изискуваат премногу време, а изгледаат одлично во секој момент.

Ако сте во потрага по нова фризура, можеби токму Французинките можат да ви послужат како извор на инспирација.

Ние издвоивме 5 познати Французинки, кои освен со одличниот стил, освојуваат и со своите фризури.

Жан Дамас

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rouje Paris (@rouje)

Франи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Franny (@frannfyne)

Леја Сфез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leia Sfez (@leiasfez)

Арија ди Бари

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aria Di Bari (@ariadibari)

Одри Афонсо

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Audrey Afonso (@audreyafs)


Која фризура најмногу ви се допаѓа?

Кои фризури се најдобри за жени над 40 години: Фризерите споделуваат 2 клучни совети, а еве и што треба да се одбегнува!
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе