Кој орган му е слаба точка на секој хороскопски знак: Кај терезиите прво страдаат бубрезите, а кај лавовите – срцето!

Корисно е да се знае

Според астрологијата, секој од 12-те знаци на зодијакот има слаба точка на телото

Деловите од телото му се „доделени“ на секој хороскопски знак почнувајќи од првиот, овенот, и од највисокиот дел на телото – главата, до последниот знак – рибите и стапалата, најниските делови на телото. Еве на кои органи треба да внимавате и кои се слабите точки на хороскопските знаци…

Овен: главата, очите, ушите и циркулацијата во главата и рамениците.

Близнаци: рамениците, рацете и белите дробови.

Бик: устата, вратот и грлото.

Рак: градниот кош, градните мускули, абдоменот и панкреасот.

Лав: срцето, грбот и ‘рбетниот столб.

Девица: стомакот, цревата, црниот дроб и артериите.

Терезија: бубрезите и надбубрежната жлезда.

Скорпија: гениталиите, мочниот меур и вените.

Стрелец: црниот дроб, колковите и натколениците.

Јарец: коските, зглобовите и долните екстремитети.

Водолија: циркулацијата на нозете.

Риби: мускулите на нозете и стапалата.

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ги измамите: Остроумни и интелегентни
Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе