Застанува здивот од оваа убавина: “Ѕирнете“ во вилата на Синди Крафорд која е опкруженa со зеленило

Совршена убавица со совршен дом!

Фото: GettyImages

Секогаш сакаме да “ѕирнеме“ во домот на славните и богатите, а овој пат ви носиме фотографии од раскошната вила во која живее Синди Крафорд, која е опкружена со прекрасно зеленило.

Супермоделот Синди Крафорд и нејзиниот сопруг, Ренди Гербер, купиле куќа во градот Ла Квинта во Калифорнија за 5,4 милиони долари. Раскошната вила има 555 квадратни метри со четири спални соби и четири и пол купатила.

Пространата куќа е направена во стил на отворен простор, а позади стаклените површини кои се протегаат од подот до таванот, има прекрасен поглед кон небесното пространство, неверојатното зеленило, дрвјата и калифорниски ридови.

Куќата има и голем базен и тераса која повикува на уживање и освежување кое сигурно добро ќе ви дојде после големите жештини, кои се вообичаени во Калифорнија.

Фото: GettyImages
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време