Со темни бои до модерен и мистериозен дом

Потемен под од вообичаено!

42260392

Проширете ја палетата на бои со кои го декорирате вашиот дом. Можеби белата е пријатна и едноставна боја, меѓутоа нема ништо лошо ако и додадете малку контраст.

Размислете во кој дел од вашиот дом би сакале да додадете доза на мистериозност и испробајте една од следниве идеи.

Светлите тонови помешајте ги со црни – Белите ѕидови наспроти темен мебел изгледаат прекрасно. Темните перници, спротивни од светлиот мебел исто така може да бидат одлична декорација. Доколку црната боја е премногу темна за вашиот вкус, заменете ја со чоколадно кафена, а притоа ќе го добиете истиот ефект.

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-1

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-2


Затемнете го таванот –
Малку чудно, но навистина штосно. Доколку имате големи прозорци и висок таван, светлината нема да се изгуби ако тој е малку потемен од останатите ѕидови.

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-3

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-4


Одберете темни парчиња мебел –
Доколку ви се чини дека дневната соба е малку монотона и еднолична, одберете темен мебел кој одлично оди со неутрални тонови.

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-5

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-6


Потемен под од вообичаено –
Еден од најлесните начини како да затемните некоја соба во вашиот дом е да додадете темен ламинат или паркет. Одлична декорација за ходникот, трпезаријата и дневната соба.

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-7

so-temni-boi-do-moderen-i-misteriozen-dom-8

Ви се допаѓаат ли комбинациите?

Важно: Во „Лав Комерц“ можете да најдете секаков вид на ламинати и паркет, „Лав Комерц“ е фамилијарна компанија која постои повеќе од 22 години и создава модерен стил и автентична атмосфера во секој простор. Продажба и монтажа на секаков вид подови од најдобрите светски брендови. Најголем избор и количина на лагер, секогаш флексибилни со цена и висококвалитетна монтажа со сертифицирани монтери. Повеќе информации можете да најдете на телефонскиот број 02 30 74 278, 034 349 419  или на lavkomerc.mk 

Фото: Фејсбук, Лав Комерц официјална страница

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време