Познатиот светски пар го продава својот дворец од бајките: Погледнете го раскошот од 10.000 квадратни метри

Ѕирнете во нивниот рај

Еден од најдобрите квотербекови на сите времиња, Том Брејди, и неговата сопруга, супермоделот Жизел Бундшен, ја продаваат својата куќа којa е сместенa во предградието на Бостон.

Всушност, ова не е куќа туку дворец од бајките кој славниот пар го продава по цена од 39,5 милиони долари, пренесува “Realtor”.

Вилата има пет спални соби и исто толку купатила, вински подрум, теретана, студио за јога и уште многу други содржини, а истата се простира на речиси 10.000 квадратни метри.

42-годишниот Брејди и 39-годишната Жизел стапија во брак во февруари 2009 година по 2-годишна врска. Тие се родители на 9-годишниот Бенџамин и 6-годишната Вивијан.

Погледнете ги фотографиите од домот на славниот пар:

Фото: Getty Images
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време