Мерил Стрип го продава својот стан во Њујорк за 18 милиони долари

Ја намали цената за 6 милиони

Холивудската ѕвезда Мерил Стрип го продава својот во Њујорк за цена од 18 милиони долари.

Нејзиниот стан веќе се наоѓаше на продажба во август претходната година и првичната цена беше 24,6 милиони долари.

По неколку месеци таа ја спушти цената на 19,75 милиони долари и по долгиот обид да го продаде, станот беше избришан од огласите се досега.

Станот е стациониран на цел кат во зградата која се наоѓа во модерната област во Трибек, Њујорк.

Станот е на површина од 400 квадрати и од една страна има неверојатен панорамски поглед кон Светскиот трговски центар и Крајслер и Емпајр зградите од друга страна.

Освен големата дневна соба, станот располага со 4 спални соби, 5 купитла, соба за вежбање и огромен балокон со поглед кон градот.

Мерил и нејзиниот сопруг го купиле станот во 2006 година по цена од 10,13 милиони долари. Зградата во која се наоѓа станот има вработени кои се на располагање 24 часа, има фитнес центар и огромен двор.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време