Ве инспирираме: Изберете ја својата кујна од соништата (ФОТО)

15 прекрасни кујни со различни стилови, бои и дизајн

Кујната се смета за „срцето на домот“, бидејќи во неа поминуваме доста голем дел од денот – приготвувајќи јадење за себе и за саканите.

Затоа голем број луѓе посакуваат оваа просторија во домот да биде уредена токму онака како што сме ја замислиле.

Иако и малите кујни знаат да бидат совршено функционални и идеално уредени, многумина од нас сонуваат за пространи кујни со голем простор за маневрирање и движење, во кои готвењето би било пропратено со уживање и во кои би можеле да се соберат повеќе луѓе.

Во таквите кујни има место и за шанк кој е одличен за приготвување на храната или пиење на првото утринско кафе. Можеби сè уште ја немаме својата кујна од соништата, но добро е да планираме и фантазираме како би ја уредиле.

За да ве инспирираме, ви претставуваме 15 фотографии од разни кујни, а вие самите изберете го својот фаворит.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време