Производи што во моментот се технички и технолошки супериорни – AIRCON и Toshiba

Сè што е во срцето на AIRCON и Toshiba е да ги надминат Вашите високи очекувања!

Toshiba е еден од првите производители кој нуди на пазарот целосен Multisplit опсег на производи со ладилен флуид R32.

Наша цел е да ви овозможиме најголема удобност и целосна безгрижност, постојано, нудејќи ви производи кои во моментот се технички и технолошки супериорни“. 

Multisplit системите на Toshiba се еколошки прифатливо решение, кое овозможува едноставно и ефективно ладење и греење во повеќе простории, во текот на целата година. Системот има само една надворешна единица која е лесно да се вклопи во екстериерот. Истата работи исклучително тивко и придонесува кон потивка животна околина.

Со ненадминлива енергетска ефикасност и низок GWP  уредите, на Toshiba се најдоброто решение, кога вашиот приоритет е грижата за околината без да се намали вашата удобност. Во продолжение ќе ви ги претставиме можните решенија за вашиот дом. Ексклузивно за читателите на Home&Style обезбедивме попуст за сите Multi системи. Посетете го нашиот website и закажете консултација со нашите инженери кои ќе го одберат оптималното решение за Вас.

Новите внатрешни единици на Toshiba се совршен спој на естетика и технологија. Со нивниот дискретен изглед, флуидните линии, едноставните заоблувања и заднински осветлениот инфо панел, се вистинко модерно парче мебел. Нивниот хармоничен дизајн и компактната големина овозможуваат идеално да се вклопат во секој домашен декор. Доколку треба да користиме еден збор за нашите системи тоа е: ненадминливи.

DAISEIKAI 9

Изберете врвна удобност со DAISEIKAI 9 и бидете спокојни во секое време.

 • Модерен и елегантен изглед со сјаен финиш кој го надополнува секој ентериер.
 • Екстремно тивка внатрешна единица (до 20dB (A)) во комбинација со најтивка во класата надворешна единица
 • Toshiba нуди уникатна функција за намалување на бучавоста на надворешната единица за -4dB (A) за тивко соседство.
 • Гарантиран премиум внатрешен квалитет на воздух со помош на Плазма Јонски филтерски систем во комбинација со функција самочистење.
 • 3D паметно струење на воздухот со независни ламели кои имаат 6 различни позиции за ненадмилива удобност.

SHORAI

Подобрете го квалитетот на вашето живеење со стилска и енергетски ефикасна внатрешна единица.

 • Голем избор на внатрешни единици идеални за секоја големина на соба. Има седум можни големини со димензии од (275×790 mm) до големи (320×1050 mm).
 • Модерен и заоблен изглед и премиум сјаен финиш кој го надополнува секој ентериер.
 • Екстремно тивка внатрешна единица (бучавост до 20dB (A)).
 • Голем број на опции за оптимална удобност, вклучувајќи и паметно струење на воздухот (3D на поголемите модели).
 • Гарантиран премиум квалитет на внатрешниот воздух со Toshiba IAQ филтер технологијата за свежа и здрава околина.

SEIYA

Уживајте во стилот. Ефикасноста и удобноста, и сето тоа во финансиски достапен дизајн.

 • Вистинско декоративно парче – технологија со флуидни линии и сјаен финиш.
 • Трајно високи перформанси и висок квалитет на воздух со помош на функцијата за самочистење.

КОНЗОЛНА ЕДИНИЦА

Уникатно, флексибилно и удобно решение за греење и ладење на простории со различни големини.

 • Toshiba нуди напредни филтри за здрав воздух.
 • Bi-flow систем со модалитет подно греење за ваша удобност
 • Напредна функција на самочистење.

КАНАЛСКА ЕДИНИЦА

Најфлексибилно решение, за „невидлива” инсталација без компромиси врз вашата удобност.

 • Голем избор на големини вклучувајќи ги и новите големи капацитети 22 и 24.
 • Тенок и компактен дизајн, со висина од 210 mm. Идеално за секаков распоред на вашата куќа или стан.
 • Каналските единици се практично безшумни.
 • 4 степено надворешено нагодување на статичкиот притисок (до 45Pa) и долги канали кои се адаптираат на било каква инсталациона конфигурација.

НАЈДОБРОТО РЕШЕНИЕ за лесна комерцијална употреба.#smallbusinessready

КОМПАКТНА КАСЕТА Перфектното решение за бизнис-примена со напредна контрола на воздухот и дискретен дизајн.

 • Компактен панел кој совршено се вклопува во 620×620 mm плафонска шема. T-пречка и висина од само 650 mm овозможуваат загарантирано лесна инсталација.
 • Панелот е само 10 mm длабок, има елегантен дизајн кој се вклопува во околината.
 • Ламели кои се затвораат целосно кога IDU е исклучен за максимална дискреција.
 • Секоја ламела може да се прилагоди поединечно, со што се оптимизира струењето во 4 насоки.
 • Интегриран инфрацрвен ресивер и сензор за движење (како опција) за лесно управување.

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време