Имате стан од 30 квадрати и не знаете како да го уредите? Ова се правилата и можни решенија!

Неверојатно!

Малите станови честопати се голем предизвик за уредување

Треба да се внимава на секој детаљ за да не се загуши просторот, а истовремено сè што е внатре треба да биде максимално функционално. Добриот распоред, добрите и повеќенаменски кутии за средување, како и приспособливиот мебел, можат многу да ви помогнат во тоа.

Оптички поголем, но и попрозрачен простор ќе добиете со светли завеси, ѕидови и мебел. Ѕирнете во овој пресладок стан од 31 квадрат и ќе се уверите дека возможно е малиот стан да го направите удобен и визуелно многу поголем.

Малите станови од триесеттина квадрати се чест случај во големите градови, а понекогаш навистина голем предизвик е да се уредат така што сè ќе биде функционално и естетски убаво.

Водејќи се по правилата за уредување на овој стан, поентата во многуте светли детали. Тие визуелно ќе го зголемат просторот и ќе му дадат свежина.

Огледалата и стаклените детали ќе создадат привидна длабочина, а големите прозорци служат како директна врска со надворешниот свет.

Свеќниците и необичните светилки му даваат доза гламур на овој простор, а минималистичките парчиња мебел совршено се вклопуваат со белите теписи и ѕидови. Минимализмот е клучен во ваквите станови, а кога е во комбинација со скандинавскиот стил, резултатот е фантастичен.

Декорација на домот: 5 совети како да постигнете совршен минимализам во станот
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време