Човек направил куќа од соништата од контејнери: Добил луксуз за минимални пари! (ВИДЕО)

Неверојатно!

ФОТО: Printscreen/Youtube

Традиционалниот модел на изградба паѓа во заборав

Кога станува збор за градење куќа од соништата, луѓето имаат многу идеи. За некого, куќата на три ката е остварување на соништата, додека други се задоволни и со гарсониера од 18 квадрата.

Традиционалната архитектура се’ повеќе губи на актуелност, со цел да се заштедат пари. Луѓето прибегнуваат кон помодерни начини на градење куќа. Куќите повеќе не се градат за децата и внуците, туку само за себе. Се смета на тоа дека и децата и внуците сами ќе си ги градат своите куќи.

Токму за оние што сакаат да заштедат, а да имаат свој дом, дизајнерот Вил Браук осмислил градење станбени единици од контејнери.

Самиот дизајнер првата таква куќа си ја направил за себе, а потоа почнал да смислува домови и за другите.

Контејнерите се силни, отпорни на оган, долготрајни и доволно јаки за да можат да ги срушат ни урагани. Па затоа, многумина ја прифатиле идејата на Вил Браук и си направила куќи.

Погледнете како изгледа тоа…

Можеби ќе ве инспирира и оваа самохрана мајка која сама си направила прекрасна куќа од 18,5 квадрати!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време